Wandeltips
4 februari, 2024
Null
Null
Zin om tijdens de vakantie erop uit te gaan? We tippen je vijf routes waarbij je langs bijzondere plekken komt.
Van Zeeland tot Groningen. We delen routes van plekken uit het hele land. Bij elke route wandel of rijd je langs een van onze monumenten. Je kunt de routes bekijken via de rode button onderaan elk item. Afstanden kun je vaak zelf bepalen door een route in te korten of juist te verlengen.
Deel jouw foto’s
Als je een mooie foto hebt gemaakt tijdens een van de routes, kun je die altijd met ons delen! Tag ons of stuur ons een bericht op LinkedIn, Facebook of Instagram.
We starten ons lijstje met deze bijzondere wandeling in Aduard. Via geplaatste zuilen wandel je langs belangrijke plekken uit de kloostergeschiedenis van het dorp. Zo stop je ook bij ons monument hier. Deze kerk is het enige overgebleven gebouw van de Sint Bernardusabdij; in de middeleeuwen één van de grootste kloosters van Europa.
In deze wandeling kom je langs een top-100 monument! Deze poort vind je in Zwolle, een van de Hanzesteden. Toen Amsterdam en Rotterdam nog kleine plaatsen waren, waren de Hanzesteden al ontwikkeld tot machtige handelscentra. Met deze Hanzestadswandeling kun je zelf Zwolle ontdekken.
De Zuiderwaterlinie is een ketting van historische vestingsteden. De steden kenmerken zich door het typische Nederlandse verhaal van verdedigen met water. Deze linie is de oudste waterlinie van ons land. Tussen de vestingsteden vind je allerlei monumenten midden in de natuur, waaronder de Ruïne van Strijen.
Tijdens deze wandeling maak je een reis door het turbulente verleden van het dorp Oostvoorne. Via de duinen en natuurgebieden loop je langs allerlei bijzondere plekken. Zo ook naar de Burcht van Oostvoorne.
Tot slot, tippen we een wandeling in IJsselstein. Met deze route ontdek je alle historische plekken van de stad. Via de bijbehorende audiotour hoor je gelijk over de 700 jaar stadsgeschiedenis.
Wandel door de bossen van Slangenburg! Generaal Frederik Johan van Baer, die van 1657 tot 1713 op Slangenburg resideerde, voerde grootschalige vernieuwingen aan het kasteel uit. Maar hij paste ook het gebied eromheen aan. Het landgoed werd uitgebreid met ongeveer 67 hectare. Geheel naar de mode van die tijd liet hij rechte lanen en bossen in geometrische patronen aanleggen. Van bovenaf gezien heeft het lanenstelsel rond het kasteel de vorm van een dubbel trapezium.
In en rond de Vesting Naarden liggen prachtige wandelroutes. Of je nu geïnteresseerd bent in cultuur en geschiedenis of van natuur houdt, er is voor iedereen een route beschikbaar.